Videjó?

A Polgármester legújabb videóbeszámolójához, melyet 2021. november 12-én tettek közzé

 • A polgármester nem rendelte el a kötelező covid vakcina beadását a hivatal és az intézmények dolgozói számára. (Viszont ellenanyagszint vizsgálatot igen!) Indok: már mindenki átesett egy fertőzésen, így védettnek számítanak. Egy baj van, a kórházak tele vannak olyan újra fertőzöttekkel, akik már átestek a betegségen., mert az új variáns ellen nem véd az előző variánssal való fertőzés. Kérdezzük: az ügyintézésre érkező lakók védelme, biztonsága mennyire garantálható így? Ennyit falunk vezetőjének felelős hozzáállásáról…
 • Egy kérésünk lehetne? Sajnos a mai rohanó világban nincs ennyi ideje az embereknek, hogy fél órán át hallgassák meg a polgármester úr fáradságos munkával elkészített videós beszámolóját. Többször kértük már, hogy a LÉNYEGET szíveskedjenek kiszedni a szövegből. Így egy jó szerkesztéssel gyorsabban áttekinthető lenne a közlendő és a minket érdeklő tartalmat is hamarabb elérhetnénk. Előre is köszönjük!
 • Szolgálati közlemény! Legközelebb a felvétel helyszínéhez közeli mobil telefonokat szíveskedjenek repülő üzemmódra tenni. Ugyanis a telefonok állomáskeresése folyamatosan zavarja a videó hangját. Főleg azt kéne “repültetni”, amelyikkel a felvétel készül! Köszönjük!
 • Köszönjük Fiala Krisztina művelődési ház vezető egy éves munkáját! Minket az is érdekelne, hogy mi a valódi oka távozásának. Sejtjük…
 • Addig is, amíg új igazgatót talál az önkormányzat javasoljuk az előző, közmegelégedettségre több évtizedet itt szolgáló művelődési ház vezető visszahívását helyettesítőként. Talán az is megfontolandó lenne, hogy HELYI, képesítéssel és gyakorlattal rendelkező személyt válasszanak legközelebb.
 • A “TOP 20” pályázatok között nem említett egyetlen útpályázatot sem a polgármester úr. Reméljük, hogyha nem is fő helyen, de azért valahol a megvalósítandó tervek között szerepel falunk útjainak felújítása. Főleg a murvás utakra gondolunk.
 • Elképesztő! Már a szociális tűzifa kiosztása is “kihívás” a Falugondnokságnak?
 • Köszönjük az újabb közlekedési tervezést! Reméljük, hogy a valós problémák megoldására is sor kerül. ÚJRATERVEZÉS van…
 • A Tücsök utca: Eternit csőcsere után vannak. Már hogy a tervek után… Azok kész vannak. Mintha decemberre ígérték volna a MUNKA befejezését, az út átadását. Megnyugodhatunk: a helyi “project blue”-ban benne lesz a fejlesztés. Fantasztikus!
 • Tücsök utca 2. Két év után derült ki, hogy a Tücsök utcának az alsó része szűkebb, mint a fenti szakasz? Bonyolult az élet. Új infó: 2023 előtt nem lesz budapesti szennyvízbekötés. Addig mi lesz?
 • A Tücsök utcával kapcsolatban nincs valakinek “dézsávű” érzése. Mondjuk, mintha ez már megtörtént volna az iskolai zebrával kapcsolatban is.
 • Nem lesz kész a tornaterem novemberben. Mondjuk, erre számítottunk! Gáz van! Szó szerint. Állítólag nincs gázóra…
 • Viszont a polgármester úr elszólta magát. Állami beruházást említett a tornateremmel kapcsolatosan. Mi is így tudtuk, de valahogy az önkormányzat részéről eddig ez nem így volt kommunikálva. Persze most átadási csúszás van…
 • Fasor gondozás volt a Kálváriánál. Két évvel a felesleges (erdőbe fát ültetni?) telepítés után azért illik… Az ágvisszadarálás az útra jó ötlet, más kérdés, hogy legális-e?
 • A polgármester itt még optimista volt a hivatal épületében (már nem a művelődési ház épülete..) a videó készítésének elhangzása után megtartandó külső településrész lakó számára megrendezett Közmeghallgatással kapcsolatosan. Sajnos a várt érdeklődés elmaradt. Csak hárman (!) jelentek meg az ott érdekeltek közül. Mondjuk ez nem csak az önkormányzat hibája. Több aktivítás kellene az ott élőktől is. Így nem lesz járda, útfelújítás, Tücsök utca megnyitás, forgalomszabályozás sem azon a területen.
 • Viszont lesz, van sok-sok program, amin nem tudni, hogy ki vesz részt ebben a pandémiás időszakban.
 • Azért köszönjük, hogy a polgármester bemutatta nekünk a testület új “székhelyét”. Mi egy kicsit túlzásnak találjuk. Ott a nagyterem. Nem?
 • A Hírmondóval kapcsolatosan. Volt engedélyszáma a Hírmondónak, csak megkéne találni. Amúgy tudunk olyan személyről, akinél az összes, eddig kiadott Hírmondó meg van.

ÖPE